sobota 16. února 2019

Plánování zahrady

Tohle je naše budoucí zahrada. Nádherný pozemek pod lesem v Podbrdí. Trochu svažitý, hodně kamenitý. Roste tam podběl a spousta ostružin. Začíná v místech, kde stál můj muž s foťákem a vede až k tomu křoví vzadu. Je to taková úzká nudle, po obou stranách máme sousedy. Ale to ostružiní je celé naše :-) Teď už jsou na něm vybetonované základy a místo trávy hromady hlíny a šutrů.
Poslední dny, týdny, měsíce... trávím plánováním zahrady. Ležím v knížkách, lustruju blogy, pročítám fóra, Pinterest je můj věrný přítel i noční můra.

Je toho tolik, co se potřebuju naučit a ještě víc, co se naučit nemůžu. Něco se uvidí až v praxi a něco se naplánovat nedá. Skvělé jablko nemusí u nás chutnat tak dobře, hrušeň mi vymrzne, zimolez neponese, zeleninu něco sežere a utopíme se v záplavě cuket a dýní... Naposledy jsem tyhle zvláštní pocity, že nemám věci pevně v rukou, zažívala v těhotenství. Můžete udělat všechno, ale to tajemství je někde mimo vás. Zaséváte, zaléváte, ale je to Bůh, kdo dává vzrůst. A stejně jako v těhotenství, i teď me to fascinuje a znervózňuje zároveň. Hodně se za to svoje zahradní "dítě" modlím...

Moje oblíbená stolní hra jsou teď šachy s kolečky :-D Navymýšlela jsem si toho spoustu a teď jak to tam dostat :-D
Většinu semínek už mám objednanou, teď už jsou i hezky roztříštěná a označená a čeká mě vysévání jahod a prvních zelenin. A doma nemám zatím ani rýč a lopatu na založení zahonů :-D Ale to půjde. Musí :-)No a v mezičase obšťastňuju rodinu zahradou na stole. Mrňavka byla z jarni zahrádky nadšená, zato kluci byli kritičtí a padala slova jako džungle a málo místa. No jo. Ale i tak. Díky Bohu za tu jednu ženskou duši, co tu mám :-)
Tak hezký konec zimy a hezké jaro na stole i vám :-)

1 komentář:

  1. Jitko, zahrádka na stole je super (jsem taky holka). Tvůj přístup k plánování zahrady se mi líbí, nazvala bych ho hravý a pokorný. J.

    OdpovědětVymazat